Mert:
A szakmai képzéshez kapcsolódóan megszerzett technikusi oklevél államilag elismert, középfokú végzettséget és szakképzettséget tanúsít. Az új szakmák listáját a Szakmajegyzék tartalmazza. Azokat a szakképzéseket lehet ingyenesen elvégezni,
melyek iskolai rendszerben indíthatók (ezek szerepelnek az új Szakmajegyzékben),
És
amelyekre az adott iskola állami támogatást kap.
Az ingyenesség a szakmai vizsgákra is kiterjed.
A szakképzéseket és a szakmai vizsgákat a szakképzési törvény, valamint az új Képzési és Kimeneti Követelmények előírásai szerint bonyolítjuk.
Az órarendet az adott szakképzésre vonatkozó új központi Programtanterv alapján készítjük el, melynek tantárgyait és témaköreit szakemberek állították össze. Mindez megtalálható a Innovatív Képzéstámogató Központ és a Nemzeti Szakképzési és Felnőttképzési Hivatal honlapján.
Ha valamilyen okból most nem kerültél be a felsőoktatásba, akkor sem kell lemondanod a továbbtanulás lehetőségéről, sőt egy jól megválasztott szakképzéssel rövidebb idő alatt juthatsz szaktudáshoz, mint ha diplomás képzésre iratkoztál volna be.
E közben tapasztalatot és időt nyersz ahhoz, hogy pálya- és önismeretet szerezz egy képességeidnek és érdeklődésednek megfelelő későbbi pályaválasztáshoz.
Annak, aki a középfokú szakképzettséget tanúsító technikusi oklevél megszerzése után jelentkezik felsőoktatásba, a szakmai vizsga EMELT szintű érettségi vizsgának minősül, ha szakképzettségével azonos szakirányú képzésre felvételizik.
A felsőoktatási felvételi pontszámításról itt találsz részletes információt.
Ha már nappali tagozatos egyetemista, ill. főiskolás vagy, jövőbeni karriered érdekében akkor is érdemes egy felnőttképzési (esti) szakképzésen kiegészítő szakképzettséget szerezned.
Egy szakma birtokában felkészülten tudsz saját vállalkozásba kezdeni, vagy meglévő vállalkozásod tevékenységét hozzáértő módon tudod bővíteni.
Pályakezdőként vagy álláskeresőként, ha meglévő szakmádban nem tudsz elhelyezkedni, egy új szakmával a kezedben jelentősen javulnak a munkavállalási esélyeid.
Ha van már munkahelyed, egy újonnan megszerzett szakképzettséggel jobb állásba kerülhetsz, de akár új foglalkozásba is kezdhetsz.
Ha hosszabb kihagyás (pl. GYES) után szeretnél visszatérni a munkaerőpiacra, előtte felfrissítheted korábbi tudásodat és készségeidet.
Tudj meg mindent arról is,
- hogy melyik szakmát tudod emelt szinten, okleves technikus képzés keretében tanulni a Külkereskedelmi Technikumban (Kereskedő és webáruházi technikus, valamint Logisztikai technikus),
- és hogy milyen előnyökkel jár az okleves technikus végzettség megszerzése!